Pašalić s klupe svjedočio pobjedi Milana u utakmici s četiri gola i tri penala

MILAN je ostvario treću uzastopnu pobjedu, četvrtu u posljednjih pet utakmica u Serie A. Rossoneri su slavili na San Siru s 3:1 protiv Chieva u 27. kolu, te nastavili borbu za europska natjecanja sljedeće sezone.

Odličan dvoboj u Milanu ponudio je četiri gola, tri penala, od kojih jedan nije iskoristio Carlos Bacca. Međutim, Kolumbijac je zabio dva gola i uz točku na i Gianluce Lapadule s 11 metara donio momčadi Vincenza Montelle jako važnu pobjedu, koju je s klupe ispratio hrvatski veznjak Mario Pašalić.

Poveo je domaćin u 24. preko Bacce, koji je svladao Sorrentina za vodstvo. Međutim, u 43. minuti Chievo je iz penala uspio izjednačiti, a zabio je Jonathan de Guzman.

Ali, u trećoj minuti sudačke nadoknade i Milan je dobio penal, a Bacca poslao loptu na tribine. Ipak, u drugom poluvremenu je talijanski velikan napravio pritisak te pogotkom Bacce u 70. poslije kornera ponovno probio rivala iz Verone, kojem je posljednji udarac iz trećeg penala na utakmici zadao Lapadula.