lige petice

Pašalić zabio u golijadi, Atalanta u drami izborila Ligu prvaka

ATALANTA u 37. kolu Serie A je kao gost s 4:3 pobijedila Genovu i kolo prije kraja osigurala je treći nastup zaredom u Ligi prvaka. Atalanti je trebala pobjeda da i matematički izbori elitno natjecanje.

Momčad iz Bergama od početka je dominirala i već je nakon prvih 45 minuta golovima Zapate, Malynovskog i Gosensa imala 3:0.

Na početku nastavka smanjio je Šomurodov, ali već u 51. minuti, samo tri minute nakon što je ušao u igru, na tri razlike vratio je Mario Pašalić.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK PAŠALIĆA

U 64. je s bijele točke na 4:2 smanjio Goran Pandev. Sedam minuta prije kraja Šomurodov je svojim drugim golom odveo utakmicu u dramu. Atalanta se panično branila do kraja i ipak je uspjela sačuvati zlata vrijedna tri boda.

Atalanta je sa 78 bodova na drugom mjestu, ispred Milana (75), Napolija (73) i Juventusa (72) koji još konkuriraju za preostala dva mjesta u Ligi prvaka.