Petra Martić ostala bez polufinala Madrida

PETRA MARTIĆ nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Madridu nakon što je u susretu četvrtfinala izgubila od Amerikanke Sloane Stephens 4:6, 3:6.

Pobjednica US Opena iz 2017. godine i finalistica Roland Garrosa prošle godine stigla je do pobjede nakon sat i 20 minuta igre. Amerikanka je prvi break napravila u prvom setu pri vodstvu 3:2. Petra se vratila izjednačivši na 4:4, no uslijedila su dva vezana gema za Stephens i dobiveni prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu bivša treća tenisačica svijeta povela je 4:1 uz jedan oduzet servis i potom zadržala prednost do kraja.

Bio je to njihov treći susret i treća pobjeda Amerikanke, koja je bila bolja i na Australian Openu ove godine i u Cincinnatiju 2013.

Martić je tako nakon nedavnog trijumfa u Istanbulu stigla i do četvrtfinala Madrida spojivši osam pobjeda na zemlji.