Pogledajte golove - Show Killera i Teveza: Klasnić zabio dva gola, City izvukao remi

IVAN KLASNIĆ opet je bio nositelj Boltonove igre, te neumoljiv u suparničkom šesnaestercu. Zabio je dva pogotka Manchester Cityju u ogledu koji je završio bez pobjednika 3:3.

Klasnićevi su to treći i četvrti pogodak u sezoni, no domaćin mora žaliti i za osvajanjem sva tri boda koja bi ih odgurnula nešto dalje od samog začelja (i dalje su na pretposljednjem mjestu).

Oba puta je Klasnić majstorski reagirao u gostujućem šesnaestercu. U 12. minuti je iz neposredne blizine samo postavio lijevu nogu za prvi pogodak, a potom je u 53. sjajno poluvolejem reagirao na pet-šest metara od gola gostiju zakucavši loptu u mrežu.

Bolton je vodio 1:0, pa 2:1 i 3:2, a kod tog rezultata su imali i igrača više na terenu, budući da je u 65. minuti gostujući igrač Craig Bellamy dobio drugi žuti karton.

No, kako je na jednoj strani zabijao Ivan Klasnić, tako je za domaćina koban bio Argentinac Carlos Tevez koji je postigao pogodak za 1:1, ali i onaj daleko bitniji u 77. minuti za konačnih 3:3.

Chelsea je do 16. kola imao strašnu domaću statistiku u Premiershipu. Sedam utakmica, sedam pobjeda i razlika pogodaka 20-1! No, ove subote nisu niti pobijedili, a primili su čak tri pogotka (s Evertonom 3-3).

Zanimljivo da je ovo bio prvi remi Chelseaja ove sezone u Premiershipu.

Premier liga, 16. kolo:

Birmingham City - West Ham 1:0 (Bowyer 52)

Bolton - Manchester City 3:3 (Klasnić 12, 53, Cahill 44 / Tevez 28, 77, Richards 45)

Burnley - Fulham 1:1 (Elliott 60 / Zamora 50)

Chelsea - Everton 3:3 (Drogba 18, 59, Anelka 23 / Čech 12-ag, Yakubu 45, Saha 64)

Hull City - Blackburn 0:0

Sunderland - Portsmouth 1:1 (Bent 23 / Kaboul 90)

Tottenham - Wolverhampton 0:1 (Doyle 3)

Stoke City - Wigan 2:2 (Tuncay 37, Shawcross 74 / Boyce 15, Figueroa 72)

Manchester United - Aston Villa (kasnije)