Pogledajte skok za povijest japanske legende. Kasai (51) osvojio bod u Sapporu

NORIAKI KASAI, legenda sa zaletišta skijaških skakaonica i letaonica, osvojio je bod u Svjetskom kupu nakon što je u Sapporu zauzeo 30. mjesto skokovima od 117 i 104 metra. Kasai je rođen 6. lipnja 1972. godine i time je postao prvi natjecatelj u povijesti skijaških skokova s osvojenim bodom nakon 50. rođendana.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KASAIJEV SKOK ZA POVIJEST

Svjetski prvak s letaonice u Harrachovu iz 1992. i osvajač brojnih pojedinačnih i timskih olimpijskih i svjetskih odličja bio je 28. nakon prve serije, a nakon druge pao je na 30. mjesto ukupnog poretka.

Posljednji put Kasai je u Svjetskom kupu skakao prije dvije godine, no zacrtao si je cilj koji želi ostvariti unatoč poznim sportskim godinama. U lipnju će proslaviti 52. rođendan, no ta brojka ne sprječava ga da sanja o 600 spuštanja niz zaletišta skijaša skakača u Svjetskom kupu. Guinnessov je rekorder po broju nastupa u svim svjetskim kupovima Svjetske skijaške organizacije. Dosad je skupio 571 skok u Svjetskom kupu.

Pobjeda za Krafta

Inače, do pobjede je stigao Austrijanac Stefan Kraft, vodeći u ukupnom poretku u skijaškim skokovima, skokovima od 129 i 139 metara. Osvojio je 263 bodova. Drugo mjesto je zauzeo Japanac Ryoyu Kobayashi (262.6), dok je treći Nijemac Andreas Wellinger (256,9).