Portland zabio najbrži gol u povijesti i prvi put osvojio MLS

MOMČAD Portland Timbersa po prvi je put u povijesti osvojila naslov prvaka elitne sjevernoameričke profesionalne nogometne lige (MLS). U velikom finalu u Columbusu s 2:1 svladali su domaćina i upisali se u povijest najbržim pogotkom MLS-a.

Samo 27 sekundi trebalo je Argentincu Diegu Valeri da iskoristio pogrešku domaćeg vratara Stevea Clarka, koji uklizao kako bi blokirao njegov pokušaj ispucavanja, a lopta se od njega odbila u mrežu.

Samo šest minuta poslije Rodney Wallace je pogotkom glavom udvostručio vodstvo Portlanda, a u 18. minuti je Kei Kamara iz gužve u kaznenom prostoru smanjio zaostatak Columbus Crewa. No, pokazalo se da je to bio i posljednji pogodak u finalu, pa je pobjednički pehar završio u rukama nogometaša Portlanda.

Portland je na putu do velikog finala u dvije utakmice završnice u Zapadnoj konferenciji izbacio Dallas ukupnim rezultatom 5:3, dok je u finalu Istočne konferencije Columbus s ukupnih 2:1 bio bolji od NY Red Bullsa.

Portlandu je ovo bio prvi nastup u finalu, dok je Columbus ostao na jednom naslovu osvojenom 2008. godine.