LIGE PETICE

Povijesni rezultat baskijskog derbija do kraja zakomplicirao borbu za Ligu prvaka

ATHLETIC BILBAO pobijedio je Real Sociedad 4:0 u 25. kolu La Lige. To je povijesni rezultat baskijskog derbija španjolskog prvenstva. Athleticu je ovo, naime, najuvjerljivija pobjeda nad rivalom iz pokrajine još od listopada 1959. Tada je, prije 62 godine i četiri i pol mjeseca, velikan iz Bilbaa protiv kluba iz San Sebastiana također slavio 4:0.

Ovaj put pak sve do posljednje četvrtine utakmice ništa nije slutilo na takav rasplet jer do 68. minute nije bilo golova. Tada je prvi gol za Athletic postigao Vivian. Četiri minute kasnije Sancet je povisio na 2:0. U posljednjih deset minuta Inaki Williams i Muniain dotukli su Real Sociedad. Ovakvim ishodom zgusnula se ionako velika gužva u borbi za mjesta koja sljedeće sezone vode u Ligu prvaka, Europa ligu i Konferencijsku ligu.