HRVATSKI NOGOMET

Pranjić s Trnjem ušao u Drugu ligu

BIVŠI hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić s NK Trnjem ušao je u Drugu ligu, odnosno treći rang natjecanja u hrvatskom nogometu. Trnje je pobijedilo Hrvatski vitez 3:1 na stadionu NK Rudeš te se plasiralo u Drugu ligu ukupnim rezultatom 4:3.

Hrvatski vitez iz Posedarja je stigao u Zagreb s prednošću 2:1 iz prve utakmice. Ta je prednost poništena u 29. minuti, kad je Čolić iz slobodnog udarca pogodio za 1:0. Mandić je zabio za 2:0 u 38. minuti, a do kraja prvog poluvremena, nakon pogotka Bibića, bilo je 3:0. Počasni pogodak zabio je Lovre Čirjak u 83. minuti.

Podsjetimo, momčad Danijela Pranjića nije se uspjela plasirati u Drugu ligu u lipnju, kad je bolja od njih bila Marsonia. No tražila se popuna jednog mjesta jer je Inter Zaprešić morao odstupiti iz Prve lige zbog financijskih problema. Na mjesto Intera ušla je Croatia iz Zmijavaca, a Trnje će popuniti njezino mjesto.