ATLETIKA

Pronađena je zlatna medalja europskog prvaka Filipa Mihaljevića

EUROPSKI prvak u bacanju kugle Filip Mihaljević dobio je natrag svoju zlatnu medalju s Europskog prvenstva nakon što je prijavio da je izgubljena na povratku kući iz Njemačke. Policija zračne luke u Münchenu priopćila je danas da je zaposlenik njemačkog avioprijevoznika pronašao medalju te da je vraćena Mihaljeviću.

Mihaljević je u srijedu doletio kući i po dolasku primijetio da više nema medalju. Prijavio je gubitak i rekao da ju je posljednji put imao u zračnoj luci. Policija je potom organizirala pretragu i pregledavanje snimaka. Nije objašnjeno gdje je medalja na kraju pronađena, a također nije jasno je li je Mihaljević izgubio ili je ukradena.

Podsjetimo, Mihaljević je osvojio zlato u bacanju kugle na Europskom prvenstvu. Slavio je s 21.88, najboljim hicem sezone. U finalu je čak pet puta iz šest pokušaja prebacio 21 metar i pomeo je konkurenciju te postao prvi hrvatski bacač kugle s europskim zlatom.