Prvi poraz na Ice Feveru: Alba svladala Medveščak u ludoj utakmici

MEDVEŠČAK je u 40. kolu EBEL-a i drugoj utakmici Ice Fevera u Areni upisao prvi poraz, ali je osvojio bod. Mađarska Alba je nakon produžetaka slavila s 4:3 u utakmici prepunoj preokreta.

Arena na Laništu je u utorak navečer bila gotovo popunjena. Nedostajalo se svega 700 ljudi pa da se sasvim ispuni kapacitet od 15200 gledatelja, a igrači su pružili sjajnu partiju. Medveščak je šest minuta prije kraju gubio dva razlike, izjednačio je doslovno u zadnjoj sekundi, a onda primio gol na početku produžetka.

Medveščak je dobro otvorio utakmicu i bio bolja momčad. Alba je uzvratila nakon isključenja Siddalla i nekoliko puta opasno zaprijetila, no Ouzas koji je danas startao umjesto Kristana je odlično reagirao. No, zato je na drugoj strani precizan bio Joel Prpic. Lički div je u osmoj minuti krenuo na vrata Albe i opalio. Balizs mu je to skinuo, ali je Prpic dočekao pločicu i zakucao je u mrežu. Nakon tučnjave Martinovića i Totha Medvjedi su ostali s dva igrača manje, no uspjeli su se obraniti.

Gosti iz Fehenvara bolje su otvorili drugu trećinu, napadali i zasluženo izjednačili. Dogodilo se to u 28. minuti, Dacosta je na asistenciju Palkovicsa pogodio mrežu nemoćnog Ousaza. Pet minuta prije kraja trećine Mađari su došli do prednosti. Mihaly je zabio, no Medvjedi su se žalili da je jedan mađarski igrač visoko dignuo palicu. Suci su nakon pregledavanja snimke priznali pogodak što je nekoliko desetaka gostujućih navijača popratilo velikim slavljem.

Alba u 46. minuti pogotkom Sofrona dolazi do 3:1. Dva gola zaostatka probudila su Medvjedi koji su od krenuli u totalni napad. Prijetili su sa svih strana i jedna je pločica morala ući. Dogodilo se to u 54. minuti kada je kapetan Letang konačno pogodio s igračem više. Medveščak je u posljednjih pet minuta izvadio vratara i nošen podrškom 15 tisuća ljudi krenuo po izjednačenje. Kada se već činilo da je utakmica izgubljena ukazao se Kinasewich i u zadnjoj sekundi zabio za 3:3 uz erupciju na tibinama. Mađari su se bunili, no suci su pregledali snimku i krenulo se u podužetak.

Nažalost, slavlje Medvjeda nije puno trajalo. Tek što se krenulo u produžetke, Vas je pogodio za pobjedu 4:3. U petak u Arenu stiže KAC.