Foto: AFP
"Momčad u svaki ogled kreće sa strahom. Od samih početaka utakmica nedostaje nam samopouzdanja. Situacija trenutno nije dobra, ali vjerujem da će momčad ipak uskoro početi bilježiti dobre rezultate, da će stvari profunkcionirati kako treba", izjavio je Raul nakon subotnjeg poraza u Gelsenkirchenu 1-0 od Bayera iz Leverkusena.
Schalke je prikovan za dno, preciznije, za pretposljednje, 19. mjesto na ljestvici Bundeslige, sa samo jednom pobjedom i ukupno 6 bodova nakon 10 odigranih utakmica u prvenstvu. Podsjetimo, Schalke je prošle sezone vodio borbu za naslov prvaka, te je na kraju gledao u leđa samo Bayernu.
Trener Felix Magath teško pronalazi objašnjenje za ovakvu situaciju. "Ne mogu shvatiti zašto u Bundesligi ne igramo isto onako kao u Ligi prvaka", veli Magath.
Schalke, naime, u B skupini Lige prvaka drži drugu poziciju sa 6 bodova nakon tri runde, a vodeći je Lyon s maksimalnih 9 bodova. U utorak Schalke gostuje u Tel Avivu kod Hapoela u 4. kolu elitnog klupskog natjecanja.
"Utakmica protiv St. Paulija sljedećeg tjedna za nas će biti važnija od one u Tel Avivu", zaključio je Magath.