LIGE PETICE

Real pobjedom kod Granade uz Modrićev gol preskočio Barcelonu u ludoj trci za naslov

REAL je u 36. kolu La Lige pobijedio 4:1 kod Granade i tako dva kola zadržao šansu za obranom naslova u dramatičnom troboju za titulu.

Pobjedom kod suparnika koji je nedavno slavljem u Barceloni praktično izbacio taj klub iz utrke za naslov, Real je preskočio katalonski klub.

Probio se na drugo mjesto s dva boda više od Barcelone, dok mu vodeći Atletico bježi s dva boda prednosti. Atleti najbolje stoji od svih rivala, ali Real ga još uvijek može preteći, dok je Barcelona gotovo ispala iz trke za naslov.

Ozljedama i iscrpljenošću desetkovani Real, koji je kod Granade igrao "bez obrane", poveo je u 17. minuti nakon krasne Gutierrezove asistencije za Modrića i njegovog jako lijepog poentiranja ljevicom kroz noge vrataru Silvi iskosa s pet metara.

Modrić je golom zaokružio sjajnu predstavu.

Grafika: Sofascore za IndexSport

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Rodrygo je povisio prednost Reala na 2:0.

Molina je vratio Granadu u meč golom u 71. minuti. Zabio ga je tako da je u mrežu poslao loptu koju je Courtois odbio nakon Suarezovog šuta, ali u idućih pet minuta Real je s dva gola došao do uvjerljive pobjede.

Odriozola se zaletio na povratnu loptu Hazarda s desne strane te je snažnim udarcem ljevicom zakucao u gol.

Benzema je nakon velike greške suparničkog golmana, koji mu je dodao loptu, pogodio s oko 25 metara.