Europa liga

REAL SOCIEDAD - AZ ALKMAAR 1:0 Tri momčadi u Rijekinoj skupini imaju šest bodova

REAL Sociedad je na domaćem terenu došao do vrijedne pobjede u trećem kolu Europa lige protiv AZ Alkmaara. Pogodak vrijedan minimalne 1:0 pobjede za domaćine je u 58. minuti postigao Portu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL PORTUA.

On je zabio gol na asistenciju Mikela Oyarzabala koji je, barem se tako čini, pucao prema golu, ali mu je lopta prešla preko noge. Akciju je pokrenuo David Silva koji je dodao loptu na lijevi bok s kojeg je ona prizemno stigla do Oyarzabala, a onda slučajno i do Portua koji je pogodio u praznu mrežu.

Domaća momčad je uputila čak 28 udaraca na gol

Real Sociedad je bio dominantnija momčad tijekom cijelog susreta te je uputio čak 28 udaraca prema golu nizozemske momčadi, dok je vratar španjolske momčadi Miguel Angel Moya testiran samo četiri puta u 90. minuta.

U sljedećem kolu 26. studenog ove će dvije momčadi odigrati uzvrat u Nizozemskoj. Nakon današnjih pobjeda Napolija i Sociedada čak tri momčadi u Rijekinoj skupini imaju šest bodova.