Europska liga

Rijeci u Danskoj sudi čovjek koji je bio priča vikenda u Premiershipu

UEFA je potvrdila kako će sudac utakmice između Kopenhagena i Rijeke u play-offu Europske lige biti Englez Chris Kavanagh.

Riječ je o sucu koji je u subotu dijelio pravdu na susretu Premiershipa između Brightona i Manchester Uniteda. Gosti su slavili rezultatom 2:3, a sudac Kavanagh se proslavio time što je dva puta svirao kraj utakmice.

U Premiershipu je do sada sudio 68 utakmica

Prvi put je to napravio u osmoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je Neal Maupay blokirao udarac Harryja Maguirea. Ipak, iz VAR sobe su Kavanagha upozorili kako je Maupay igrao rukom, a sudac je nakon pregledavanja snimke pokazao na bijelu točku.

Kazneni udarac je realizirao Bruno Fernandes u 10. minuti sudačke nadoknade i donio pobjedu momčadi Ole Gunnara Solskjaera.

► KLIKNI OVDJE I OVDJE TE POGLEDAJ DETALJE NAJLUĐE UTAKMICE SEZONE PREMIERSHIPA.
*Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale.

Kavanagh je debi u Premiershipu imao 2017. godine, a do sada je sudio 68 utakmica. U Europi je ove sezone sudio susret trećeg pretkola Lige prvaka između Omonije i Crvene zvezde te dvoboj Lige nacija između Azerbajdžana i Luksemburga.