Ronaldo srušio Sociedad

REAL je u 17. kolu Primere na svom travnjaku s 3:1 pobijedio Sociedad.

Junak madridske momčadi bio je dvostruki strijelac Cristiano Ronaldo, koji ipak nije dobro započeo utakmicu. U 24. minuti promašio je jedanaesterac nepreciznim udarcem, no 18 minuta kasnije iz drugog pokušaja s bijele točke bio je precizniji za vodstvo Reala.

Početkom drugog dijela Bruma je sjajnim udarcem izjednačio rezultat, no novo vodstvo domaćim donio je Ronaldo na asistenciju Marcela iz kornera. Tim golom, četrnaestim u sezoni, se izjednačio na vrhu liste strijelaca Primere s Neymarom. Pobjedu Reala potvrdio je Lucas pet minuta prije kraja.

Luka Modrić igrao je do 88. minute za Real, a Mateo Kovačić je dobio priliku u posljednjih pola sata.

Čopova zamjena donijela pobjedu Malagi

U drugom susretu Malaga je kao gost s 1:0 pobijedila Levante, a jedini gol zabio je iz slobodnjaka Duda u 78. minuti, pet minuta nakon što je zamijeni Duju Čopa.