Rusi u 13. minuti prekinuli prijenos njemačkog derbija: "Ovo je izvan naše kontrole"

RB LEIPZIG pobijedio je 4:1 Borussiju u Dortmundu u 28. kolu Bundeslige, a bivši dinamovac Dani Olmo na lijep je način zabio četvrti gol za gostujuću momčad. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol također je dobrom igrom sudjelovao u pobjedi Leipziga, a utakmicu su u izravnom prijenosu mogli gledati i fanovi u Rusiji. Ipak, prijenos je prekinut u 13. minuti. Match TV je tako odlučio, a komentator Igor Kitmanov rekao je da se prijenos neće nastaviti.

"Nažalost, moramo prekinuti prijenos iz razloga koji su izvan naše kontrole. Kako se smatra, sport se ne smije miješati s politikom. Bundesliga to, nažalost, ne prati", rekao je komentator.

Naime, na reklamama pored terena bile su reklame koje su pozivale na zaustavljanje rata u Ukrajini te podršku toj zemlji koja je pod ruskom invazijom od 24. veljače. Slične poruke viđene su i na terenu u Freiburgu gdje je u petak gostovao Bayern, no Rusi su taj prijenos odradili do kraja. Poruke podrške Ukrajini bile su cenzurirane.