Savigne obranila zlato iz Osake, zlata za Fraser i Bekelea

KUBANSKA troskokašica Yargelis Savigne obranila je svoju zlatnu medalju osvojenu prije dvije godine na Svjetskom prvenstvu u Osaki.

U završnoj disciplini dana na Svjetskom prvenstvu u Berlinu Savigne je slavila skokom od 14 metara i 95 centimetara, ispred sunarodnjakinje Mabel Gay i Ruskinje Anne Pyatykh.

Zlata za Fraser i Bekelea

Jamajčanka Shelly-Ann Fraser pobjednica je utrke na 100 metara, dok je Kenenisa Bekele zlatni na 10.000 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu koje se održava u Berlinu.

Fraser je tako zlatu sa Olimpijskih igara iz Pekinga uspjela pridružiti zlato sa SP-a, otrčavši dionicu u vremenu 10.73, što je najbolji rezultat sezone.

Iza Fraser poredale su se druga Jamajčanka Kerron Stewart i Amerikankia Carmelita Jeter.

Etiopljanjin Kenenisa Bekele nastavio je svoju dominaciju na 10.000 metara i slavio na četvrtom uzastopnom Svjetskom prvenstvu u toj disciplini. Ovoga je puta istrčao dionicu u vremenu 26:46.31, što je novi rekord Svjetskih prvenstava.

Drugo mjesto i srebrna medalja pripali su Eritrejcu ZersenayuTadeseu, a brončanu je medalju osvojio Kenijac Moses Ndiema Masai.