Schalke svladao Arminiju, Rakitiću svega nekoliko minuta na terenu

NOGOMETAŠI Schalkea prekinuli su niz od dva poraza pobijedivši na Schüco-Areni domaću Arminiju 2:0 u prvoj utakmici 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Klasnić ušao je u igru u 84. minuti susreta zamijenivši Vicentea Sancheza. Po gol u poluvremenu postigla je gostujuća momčad, točnije oba na samom isteku perioda igre.

Za prvi se pobrinuo Jefferson Farfan pogotkom glavom iz peterca na ubacivanje s lijeve strane Christian Pandera. Konačnih 2:0 postavio je Kevin Kuranyi prativši kontru i dobru loptu s desne strane koju mu je uputio Jermaine Jones. Uklizavanjem desnom nogom smjestio je loptu desnu vratnicu Dennisa Eilhoffa.

Dodajmo da su ovom pogotku prethodile vratnica (Kuranyi 89.) i izgledna prilika Andrea Mijatovića (odigrao cijeli susret) da glavom početkom sudačke nadoknade izjednači rezultat i donese svojoj momčadi bod. Ipak, lopta je prohujala iznad prečke.