Schalkeu samo bod, Buljat igrao u pobjedi nad Steauom, Anderlecht svladao Sturm

NOGOMETAŠI Schalkea priredili su svojim navijačima neugodno iznenađenje, odigravši kod kuće skromnih 0:0 protiv AEK-a iz Larnace u ogledu 4. kola Europa lige u J skupini.

U drugoj utakmici ove skupine, Steaua je u Bukureštu pobijedila Maccabi Haifu s 4:2. Za goste je cijelu utakmicu odigrao naš Jurica Buljat.

Domaćini su poveli s 2:0, ali se gostujući sastav vratio u utakmicu dvama golovima. Nakon što je Steaua u 61. minuti ostala bez isključenog Costee, još su porasle akcije Buljatove momčadi. No, Tanase je s dva gola ipak osigurao pobjedu rumunjskom predstavniku.

Bez obzira na podbačaj u ovoj rundi, Schalke je vodeći u skupini s 8 bodova. Maccabi Haifa ima 6 bodova, Steaua 5, a AEK je posljednji s dva boda.

U K skupini je Twente domaćom pobjedom 3:2 protiv danskog Odensea osigurao prolaz u daljnje natjecanje, jer sada ima 10 bodova. Blizu prolaska je i Fulham, koji je pred svojim navijačima svladao Wislu s 4:1, te na kontu ima 7 bodova, dok su Odense i Wisla ostali na učinku od po 3 boda.

Anderlecht je kao domaćin uvjerljivo pobijedio Sturm iz Graza s 3:0 u L skupini, te je četvrtom uzastopnom pobjedom osigurao prolaz u nokaut-fazu. Za goste je branio hrvatski vratar Silvije Čavlina dok je, zanimljivo, naš 22-godišnji centarfor Darko Bodul, prvi strijelac austrijske Bundeslige sa 6 golova, cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Gosti su od 59. minute igrali bez isključenog Feldhofera, a pogotke za Anderlecht postigli su Gillet u 23. minuti, Suarez u 74. i De Sutter u 81. minuti.

U istoj skupini je moskovski Lokomotiv u gostima svladao AEK iz Atene s 3-1, te se s devet bodova približio na korak do plasmana u 1/16 finala.

Europa liga, 4. kolo:

Skupina J:

Schalke – AEK Larnaca 0:0

Steaua Bukurešt – Maccabi Haifa 4:2 (Tatu 13, Costea 28, Tanase 64, 84 / Meshumar 36, Katan 40)

Redoslijed: 1. Schalke 8, 2. Maccabi Haifa 6, 3. Steaua Bukurešt 5, 4. AEK Larnaca 2