Schweinsteiger oduševljen Hrvatom: Takvog napadača nisam vidio od Lewandowskog

NOGOMETAŠI Leipziga kao posljednji su izborili prolaz u drugo kolo ovosezonskog DFB Pokala. Svladali su u gostima s 3:2 drugoligaša Wehen Wiesbaden. Veliki adut domaćina u ovom ogledu bio je 27-godišnji hrvatski nogometaš Ivan Prtajin, nekadašnji igrač Hajduka i Dugopolja.

Prtajin je u 41. minuti smanjio na 1:2. Slovenac Benjamin Šeško gol za Leipzig postigao je u 70. minuti za 3:1, ali još je jednom mrežu uglednog suparnika zatresao Prtajin u 73. minuti smanjivši na konačnih 2:3. Oduševljen nastupom hrvatskog napadača bio je Bastian Schweinsteiger, nekadašnji reprezentativac Njemačke i legenda Bayerna. "Takvog napadača nisam vidio od Roberta Lewandowskog!", rekao je Schweinsteiger u emisiji nakon utakmice.

Prtajin je u Wehenu od prošle godine kada je stigao iz ljubljanske Olimpije. U Hajduku je bio od 2017. do 2019. godine, ali je upisao samo jedan nastup. Većinom je igrao za drugu momčad, a bio je i na posudbi u Dugopolju.