Senzacionalni Bayer novom pobjedom zadržao vrh Bundeslige

U POSLJEDNJOJ utakmici 9. kola njemačke Bundeslige Bayer je u svojoj BayAreni svladao Freiburg s 2:1 i tako se zadržao na vrhu ljestvice. Florian Wirtz je u 36. minuti iz solo akcije doveo domaću momčad u vodstvo. U 61. minuti Bayer je udvostručio prednost, kad je Jonas Hofmann pogodio vratnicu, a lopta se od gostujućeg vratara Atubolua odbila u mrežu.

Freiburg je u 70. minuti golom Manuela Guldea samo uspio smanjiti zaostatak. Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić nije ulazio u igru. Bayer je u vodstvu s 25 od 27 mogućih bodova. Dva boda manje ima aktualni prvak Bayern, a po 21 bod imaju Stuttgart i Borussia Dortmund. Na petom mjestu je RB Leipzig s 20 bodova. Na začelju su Koln s četiri i Mainz s tri boda.