Talijanka na utrci slomila dva prsta pa osvojila drugo mjesto. Prebačena je u bolnicu

TALIJANSKA skijašica Sofia Goggia slomila je dva prsta na lijevoj ruci tijekom utrke spustašica u Svjetskom kupu u St. Moritzu. Goggia je lijevom rukom zahvatila vrata na trećem prolaznom vremenu te je usprkos tome stigla do cilja i zauzela drugo mjesto s 29 stotinki slabijim vremenom od pobjednice, sunarodnjakinje Elene Curtoni. Švicarka Corrine Suter osvojila je treće mjesto.

Goggia je olimpijska pobjednica u spustu iz Pjongčanga 2018. te srebrna u istoj disciplini s ovogodišnjih Zimskih olimpijskih igara u Pekingu. Odmah po završetku utrke prebačena je u Milano na operaciju te se nada kako će biti spremna za novi spust u St. Moritzu koji će se voziti sutra.

U ukupnom poretku vodi Amerikanka Mikaela Shiffrin s 425 bodova, dok Goggia ima 100 manje i nalazi se na četvrtom mjestu. Gledajući poredak spusta, Goggia je vodeća s 280 bodova ispred Suter, koja ima 200.