Slovaci po poljskom snijegu izborili povijesni prvi nastup na SP-u!

SLOVAČKI nogometaši izborili su povijesni prvi nastup na Svjetskom prvenstvu. Do njega su došli pobijedivši Poljsku (1:0) u gostima u utakmici koja se igrala po gustom snijegu.

> Stari lisac Hitzfeld "nulom" protiv Izraela u Baselu Švicarce odveo na SP

> Portugal se bez Ronalda lako obračunao s Maltom i ukrcao u vlak za dodatne kvalifikacije

> Video - Ćiro naglo prizemljen: Španjolska petardom kroz Zenicu

> Nezainteresirana Srbija poražena u Litvi, Francuzi bolji od Austrije

Snijeg je i prije početka prekrio travnjak u Chorzowu, a tijekom presudnog dvoboja skupine 3 nije prestajao padati.

Upravo je sklizak teren i razlog zbog kojeg je poljski branič Seweryn Gancarczyk već u trećoj minuti poslao loptu u vlastiti gol. Naime, umjesto da nakon slovačkog nabacivanja izbije loptu izvan terena, Gancarczyk se poskliznuo i zabio je iza leđa Jerzyja Dudeka.

Bio je to, pokazalo se, i konačan rezultat, koji je Slovačkoj donio prvo mjesto, a ujedno srušio nade Slovenije. Naši susjedi su rutinski obavili posao u San Marinu (3-0), ali nisu dočekali remi ili poraz Slovaka, tako da će SP loviti kroz dodatne kvalifikacije.

Česi su, pak, do Južnoafričke Republike mogli samo u slučaju kiksa Slovenije u San Marinu i svoje pobjede protiv Sjeverne Irske. No, nijedno nisu dočekali, a gledatelji u Pragu nisu vidjeli nijedan pogodak.