Slovenci izgubili od Finaca u kvalifikacijama za Euro. Hajdukovac ušao s klupe

Slovenska nogometna reprezentacija izgubila je u Helsinkiju od Finske 0:2 u trećoj utakmici kvalifikacija za Euro 2024 u Helsinkiju. Prije utakmice finski navijači izvjesili su transparent s optimističnim natpisom o plasmanu na EP: "Njemačka, dolazimo popiti tvoje pivo", a korak bliže tom zadovoljstvu su nakon pobjede nad Slovenijom Matjaža Keka, koja je zaustavljena na četiri uzastopne pobjede i osam mečeva zaredom bez poraza.

Finci su poveli u 11. minuti kada je Teemu Pukki s desne strane poslao nisku loptu pred gol Slovenaca, a Joel Pohjanpalo iz blizine matirao vratara za 1:0. Oliver Antman je u 64. minuti postavio konačnih 2:0, a ponovno je dodavač bio Pukki. Finska i Slovenija vode u skupini s po šest bodova iz tri utakmice. Napadač Hajduka Jan Mlakar ušao je u igru u 65. minuti.