Šok za "Dream Team" već u prvoj utakmici: Spursi s 29 razlike razbili Curryja, Duranta i društvo

Foto: Guliver Image/Getty Images

MNOGI su se uoči početka NBA sezone pitali hoće li jedini NBA "Dream Team" uopće doživjeti poraz u regularnoj sezoni. Doživio ga je već u prvoj utakmici...

> Počela nova NBA sezona: Prvaci krenuli zastrašujuće, LeBron triple-doubleom

Golden State, koji je igrao posljednja dva finala NBA lige i koji je prošle sezone srušio rekord Jordanovih Bullsa po broju pobjeda u regularnoj sezoni, izgubio je na svom terenu s nevjerojatnih 129:100 od San Antonio Spursa.

Kawhi Leonard, najbolji obrambeni igrač lige, odlučio je pokazati svijetu, već u prvoj utakmici nakon odlaska Tima Duncana u mirovinu, čija je San Antonio sada momčad. Postigao je 35 poena uz impresivnih 15-15 sa crte slobodnih bacanja, a imao je i po pet skokova i ukradenih lopti.

Veliku utakmicu odigrao je i LaMarcus Aldridge s 26 poena i 14 skokova, a ogromnu pomoć s klupe imali su u Jonathonu Simmonsu koji je postigao 20 poena.

Na drugoj strani, svi su čekali debi Kevina Duranta, koji je prelaskom u najjaču momčad lige razočarao mnoge. Ipak, u debiju nije razočarao - imao je 27 poena iz 18 šuteva i 10 skokova.

Steph Curry je postigao 26 poena uz 50 posto šuta (9-18), Draymond Green je dodao 18, a Klay Thompson 11 poena. Međutim, već u prvoj utakmici velika četvorka je shvatila kako pomoć suigrača teško može očekivati jer osim Iana Clarka (pet poena) nitko nije postigao više od dva poena.

U ostalim utakmicama Portland je sa 113:104 pobijedio Utah uz 39 poena Damiana Lillarda, a prvaci Cavaliersi lako su sa 117:88 slavili protiv New York Knicska.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.