Srbija nevjerojatnim padom izgubila broncu na SP-u

ŠPANJOLSKA je osvojila brončanu medalju na SP-u u vaterpolu tako što je pobijedila Srbiju 9:6. Meč za medalju odlučio je nevjerojatan pad Srbije, koja je potpuno stala u drugom poluvremenu. Tada gotovo 15 minuta nije postigla gol, što je, naravno, Španjolska kao favorit prvenstva iskoristila.

Srbi su odlično počeli meč i čvrstom obranom ograničavali Španjolce na golove tek s igračem više, pa je prva četvrtina završila 3:3. Nakon druge Španjolska je imala minimalnih 6:5 i onda je krenuo potop Srbije, koja cijelu treću četvrtinu nije postigla gol. Španjolska je zabila dva i otišla na tri gola razlike. Imala bi i višu prednost da srpski golman Branislav Mitrović nije izvodio čuda obranama peteraca i kontri.

U zadnjem dijelu utakmice Srbija je opet igrala sjajnu obranu, ali i dalje nikako nije mogla zabiti, čak ni s igračem više. Perone je golom za 9:5 sve riješio, a Srbija je onda šesti gol postigla na samom kraju. Prvaka svijeta odlučit će meč Mađarske i Grčke od 11 sati.