NOGOMET

Srbija u nevjerojatnom raspletu kvalifikacija izborila Europsko U-19 prvenstvo

NOGOMETNA reprezentacija Srbije do 19 godina igrat će na Europskom prvenstvu koje je izborila u nevjerojatnom raspletu kvalifikacija u kojem je imala isti broj bodova, gol-razliku i međusobni omjer s Ukrajinom. Odlučili su žuti kartoni, a srpski nogometaši skupili su ih manje od ukrajinskih koji zbog toga neće na Euro.

Činilo se da takvog dramatičnog raspleta neće biti nakon što je Srbija povela 3:0 protiv Norveške već u 47. minuti utakmice golovima Lazića, Motike i Ratkova. Ipak, Eng i Karlsbak zakomplicirali su susret smanjivši na 3:2. U isto vrijeme Ukrajinci su golom u 90. minuti preokretom svladali Nizozemsku 2:1 i tako izjednačili s konkurentima iz Srbije po broju bodova i razlici golova.

Sljedeći kriterij su međusobni ogledi, no ni tu nije bilo rješenja. Do njega se došlo tek gledanjem skupljenih žutih kartona, a tu je Srbija (11) bila bolja od Ukrajine (13). Europsko prvenstvo će se održati u Slovačkoj od 18. lipnja do 1. srpnja.