Srbima ipak olimpijska medalja zahvaljujući sjajnoj igri u obrani

UNATOČ tome što je igrala bez najboljeg strijelca Aleksandra Šapića i prvog vratara Denisa Šefika, Srbija je svladala Crnu Goru 6:4 u vaterpolo utakmici za olimpijsku broncu.

>Zbog poraza od Sjedinjenih Država Srbi si međusobno počeli lomiti kosti

Iako je službeno riječ o padu niz stepenice nakon čega je slomio nogu, svjetski mediji izvještavaju da je Šapićev lom noge posljedica tučnjave sa suigračem Šefikom, koji je, pak, slomio ruku.

I bez njih Srbi su dominirali u bazenu i imali vodstvo 6:1, što su kasnije Crnogorci tek uspijeli ublažiti.

Srpska igra bila je smirena, a najveće vodstvo imali su pred kraj treće četvrtine, čak 6:1. U posljednjoj četvrtini srpski vaterpolisti "stali su na loptu" i polako susret priveli kraju s još dva primljena pogotka.

Srbi su sjajno odigrali obranu što potvrđuje činjenica da europski prvaci iz šest situacija s igračem viška nisu uspjeli postići pogodak. Osim toga, srpski vratar Slobodan Soro obranio je čak jedanaest pokušaja Crnogoraca.