rijeka - šibenik 2:2

Što se događalo u VAR sobi na Rujevici? Sudac je gledao krivog igrača i poništio gol

NEVJEROJATNA pogreška dogodila se u srijedu na utakmici 19. kola HNL-a između Rijeke i Šibenika na Rujevici.

Šibenik je vodio 2:0 golovima Sahitija iz 27. i Jurića iz 32. minute. Rijeka se vratila preko Pavičića u 35. i u onda u dramatičnoj sudačkoj nadoknadi došla do boda golom Andrijaševića iz penala u 101. minuti.

No Rijeka je zabila gol za 2:2 u 90. minuti kad je Yateke iz blizine probio Labrovića. Glavni sudac Ivan Vučković priznao je gol, ali je on nakon gotovo četiri minute vijećanja u VAR sobi poništen zbog zaleđa Sandra Kulenovića.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SPORNU SITUACIJU

Kako piše Novi list, glavni VAR sudac Goran Gabrilo nije shvatio da je gol zabio Yateke, a ne Kulenović i neopravdano je poništio drugi gol Rijeke. Na snimci se jasno vidi da je Kulenović u zaleđu, ali on nije utjecao na igru i gol je trebao biti priznat.

Gabrilo je u sljedećem kolu skinut s liste sudaca i VAR sudaca.