KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020.

Sudac pomogao Hrvatskoj. Lovren ozlijedio Nagya i izbjegao crveni karton

ŠKOTSKI sudac William Collums i njegovi pomoćnici progledali su kroz prste Hrvatskoj u 36. minuti u porazu (2:1) kod Mađarske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Dominik Nagy krenuo je prema golu, a na samom rubu šesnaesterca Dejan Lovren ga je kao zadnji čovjek obrane povukao za dres i žestoko ga nagazio na lijevu nogu. Nagy je završio na zemlji, a na nozi su se vidjeli rana i krv od udarca. Liječnička služba Mađarske nekoliko ga je minuta pokušala oporaviti, ali pomoći nije bilo. Nagy je morao napustiti teren, a zamijenio ga je Roland Varga.

U međuvremenu su svi čekali odluku suca Collumsa, koji nije dosudio - ništa.

Trebao je to vjerojatno biti crveni karton za Lovrena kao zadnjeg igrača Hrvatske, a čini se kako je kontakt ipak bio malo ispred linije šesnaesterca pa Mađarska u tom slučaju ne bi dobila penal, ali bi gotovo sigurno imala igrača više sljedećih 60 minuta.

Ipak, na sreću Modrića i društva Škot je odmahnuo rukom i pogriješio na štetu Mađarske.