Sudac u Nizozemskoj odsudio poluvrijeme bez da je ijednom zazviždao

UTAKMICA koju su u subotu odigrali Waalwijk i Excelsior u 14. kolu nizozemskog prvenstva ući će u povijest tamošnjeg nogometa. Razlog je sudac susreta Bas Nijhuis koji je prvih 45 minuta ogleda odradio tako da niti jednom nije puhnuo u svoju zviždaljku.

Ističu to nizozemski mediji, koji napominju da je riječ o sucu kojem se često predbacuje da ne svira i ne pokazuje kartone dovoljno često. Ipak, uvodno poluvrijeme subotnje utakmice bilo je posebno i za njega, koji se nije oglasio niti jednom.

U drugom poluvremenu utakmice koja je završila 2:2 to se promijenilo, ali susret je i s time završio s neuobičajeno malim brojem prekršaja (tek devet). Djelomično i zbog ove utakmice, Nijhuis je sudac koji je u ovoj sezoni prosječno svirao najmanje prekršaja (16.2 po utakmici) i pokazao najmanje žutih kartona (2.2 po utakmici). Nikoga još nije isključio.