Ostale reprezentacije

Talijan na klupi Mađarske: Nadam se da ću imati minutu šutnje diljem zemlje kad umrem

REPREZENTACIJA Mađarske je u netom završenom ciklusu UEFA-ine Lige nacija odigrala četiri vrlo dobre utakmice kao, barem na papiru, najslabiji sudionik skupine smrti. Mađari su pretrpjeli minimalni poraz od Talijana, s Nijemcima su odigrali 1:1, a u 12 dana čak su dva puta slavili protiv Engleza.

Najprije su ih s 1:0 pobijedili u Budimpešti, što je bila prva pobjeda Mađara nad Engleskom nakon 60 godina, a na iduću su čekali samo 12 dana, kada su na Wembleyju senzacionalno deklasirali domaćine i s 0:4 nanijeli Engleskoj najteži poraz na domaćem terenu od 1928. godine.

Mađarski izbornik, Talijan Maro Rossi, nakon utakmice je izjavio: "Prije ili kasnije svi ćemo umrijeti. To je jedina demokratska stvar na ovom svijetu. Kad budem umro, a nadam se da će to biti što kasnije, siguran sam da će na stadionima u Mađarskoj biti minuta šutnje u moju čast. To bi bilo veliko dostignuće za mene."