Vaterpolo

Talijani šokirali domaćine i plasirali se u polufinale SP-a u vaterpolu

VATERPOLSKA reprezentacija Italije posljednji je polufinalist Svjetskog prvenstva u Budimpešti, gdje je u srijedu u četvrtfinalu šokirala domaću izabranu vrstu pobijedivši je 11:10. Presudnim se pokazalo razdoblje od polovice treće četvrtine do posljednje dvije minute, u kojem su Talijani postigli četiri, a primili samo jedan pogodak i poveli 11:7. Mađari su u preostalom vremenu uspjeli samo ublažiti poraz.

Italija će u petak u polufinalu igrati protiv Grčke koja je sa 16:11 svladala reprezentaciju SAD-a. U drugom polufinalu sastat će se Hrvatska i Španjolska. Hrvatski vaterpolisti su odličnom igrom s 14:12 svladali reprezentaciju Srbije, aktualne olimpijske pobjednike, dok su Španjolci sa 7:6 bili bolji od Crne Gore.