Tchouameni spektakularnim golom izazvao delirij na Parku prinčeva

Screenshot: SportKlub

FRANCUSKA je pobjedom nad Irskom (2:0) u petom kolu kvalifikacija za Euro nastavila savršeni niz u skupini te se praktički već plasirala na natjecanje koje se iduće godine održava u Njemačkoj. Potez utakmice, ali i možda cijele noći kvalifikacija izveo je Aurelien Tchouameni.

Mladi (23) as Reala, koji ga je prošlog ljeta kupio od Monaca za 80 milijuna eura, defenzivni je veznjak kojem golovi nisu specijalnost. Uostalom, do ove utakmice ih je u karijeri zabio tek devet. No, zato je deseti nezaboravan. U 19. minuti Kylian Mbappe mu je kratko dodao iskosa na lijevoj strani.

Tchouameni se zaletio i od tamo s 20 metara desnicom poslao projektil koji je završio u desnoj maloj mreži Gavina Bazumua. Tchouameni je ovim golom bacio u delirij puni Park prinčeva. Konačan rezultat postavio je Marcus Thuram u 48. minuti.