Težak poraz Šimunićevih juniora za kraj kvalifikacija za Euro

HRVATSKA U-19 reprezentacija je u zadnjem, 3. kolu drugog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo izgubila 3:0 od Portugala, no i prije ove utakmice nije više imala izglede za plasman na završni turnir. Portugalci su prvi favoriti skupine, a poveli su već u 15. minuti, kad je zabio Gustavo Sa. Na 2:0 povisio je Moreira u 54., a pobjedu domaćina kvalifikacijskog turnira potvrdio je Felix u 76. minuti.

Momčad Josipa Šimunića je kvalifikacije u elitnoj rundi završila bez ijedne pobjede, a ključan je bio poraz od Češke 3:1 na startu ovog mini-turnira, nakon kojeg je Hrvatska imala samo teoretske izglede za odlazak na Euro. Na završni turnir koji se igra na Malti plasirat će se pobjednici svih skupina drugog kruga te će se pridružiti domaćinu.