SERIE A

Toma Bašić počeo utakmicu za Lazio, Sarri ga izveo nakon prvih osam minuta

NOGOMETAŠI Lazija stigli su u susretu 1. kola nove sezone talijanskog prvenstva preokretom do 2:1 (0:1) domaće pobjede protiv Bologne. Utakmica je počela vrlo loše za Rimljane, koji su već u 6. minuti ostali s desetoricom jer je njihov vratar Luis Maximiano neoprezno igrao rukom izvan kaznenog prostora.

Bašić morao izaći

Gosti iz Bologne su poveli u 38. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Arnautović, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i oni su ostali s igračem manje jer je isključen Soumaoro. Lazio je u nastavku u igri 10 na 10 uspio postići dva gola. Prvo je De Silvestri nesretno postigao autogol u 68. minuti, da bi Immobile u 79. minuti iskoristio dodavanje Milinković-Savića za potpuni preokret.

Hrvatski veznjak Toma Bašić započeo je utakmicu za Lazio, ali je morao izaći već u 8. minuti kako bi napravio mjesto za pričuvnog vratara Provedela.