Serie A

TORINO - ATALANTA 2:4 Briljantni Papu Gomez odigrao maestralno prvo poluvrijeme

NOGOMETAŠI Atalante su na gostovanju kod Torina upisali prvu pobjedu u Serie A ove sezone. Izabranici Giana Piera Gasperinija su slavili s uvjerljivih 2:4, a najzaslužniji za pobjedu gostiju bio je kapetan Papu Gomez s jednim postignutim pogotkom i dvije asistencije.

U prvoj postavi Atalante je cijelu utakmicu na stoperskoj poziciji odigrao bivši igrač Osijeka Boško Šutalo, dok je Mario Pašalić ušao u 84. minuti umjesto igrača utakmice, već spomenutog Papua Gomeza.

Maestralni pogodak Gomeza bio je nagovještaj preokreta

Ipak, nije dobro krenulo za Atalantu koja je prva kapitulirala u 11. minuti. Belotti se lijepo otvorio na lijevoj strani kaznenog prostora, gdje ga je uposlio Rincon i pogodio za rano vodstvo domaćih.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ PRVI GOL BELOTTIJA.
*Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale.

Ono nije trajalo predugo, tek dvije minute, jer je već u 13. Gomez izjednačio predivnim pogotkom s 25 metara. Na malom prostoru ga je uposlio Duvan Zapata i Argentinac je lijepo pogodio pored nemoćnog Sirigua.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SJAJAN GOL GOMEZA.

U 21. minuti Gomez je ponovno u centru pažnje. S centra je dugom loptom fantastično proigrao Luisa Muriela koji s desne strane kaznenog prostora lijepo pogađa u suprotni kut iz voleja.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL MURIELA ZA 1:2.

De Roon na asistenciju Muriela postavio konačni rezultat

Tri minute prije kraja prvog poluvremena Hans Hateboer je nogom iz blizine pogodio pored nemoćnog Sirigua nakon milimetarski preciznog ubačaja Gomeza. Ipak, neizvjesnost je samo minutu kasnije na sličan način, samo glavom, vratio Belotti.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL ATALANTE ZA 1:3.

U puno manje efikasnom drugom dijelu vidjeli smo samo jedan pogodak. Pobjedu Atalante je u 54. minuti potvrdio Marten de Roon na asistenciju Muriela. Njega je u prazan prostor na desnoj strani proigrao kapetan Gomez, a nakon što se prvotno spetljao, Muriel je ipak na povratnoj lopti pronašao De Roona koji pogađa za konačnih 2:4.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL ATALANTE ZA 2:4.

Torinu je ovo bio drugi prvenstveni poraz, a već sljedećeg vikenda putuje u Genou kod Marka Pjace i Milana Badelja. Atalanta u srijedu, u zaostalom susretu prvog kola, gostuje kod Lazija