Tottenham opet posrnuo, Sunderland odnio bodove s White Heart Lanea

LUKA MODRIĆ doživio je i drugo razočaranje na startu engleske lige u dresu Tottenhama. Nakon što su izgubili na gostovanju kod Middlesbrougha (2:1) u prvom kolu, nogometaši Tottenhama posrnuli su i pred svojom publikom na White Hart Laneu izgubivši od Sunderlanda identičnim rezultatom.

Goste je u 55. minuti doveo u vodstvo Kieran Richardson, da bi Jermaine Jenas izjednačio u 73. minuti. Novo pojačanje momčadi Roya Keanea, Francuz Djibril Cisse, odlučio je pobjednika golom u 82. minuti.

Modrić je odigrao svih devedeset minuta na mjestu lijevoga veznog igrača. Prema golu je uputio četiri udarca, od čega je dva vratar Sunderlanda Craig Gordon zaustavio. Osim toga, odigrao je 54 pokušaja dodavanja, od kojih je 91 posto bilo precizno. Dva je puta asistirao suigračima za izgledne pozicije, a oduzeo je također dvije lopte.

U najneizvjesnijoj utakmici dana Liverpool je pred svojima navijačima na Anfieldu pobijedio Middlesbrough 2:1 obratom u posljednjih pet minuta. Gosti su vodili golom egipatskog napadača Mida iz 70. minute. U 85. je najprije izjednačio Austrijanac Pogatetz autogolom, da bi potom konačnih 2:1 za domaće postavio Steven Gerrard.

Sva tri boda Newcastle Unitedu je donio Michael Owen golom u 71. minuti dvoboja protiv Boltona na St. James's Parku. Bio je to njegov premijerni nastup u ovoj sezoni, a u igru je ušao u 53. minuti umjesto Obafemija Martinsa. Zabio je glavom na asistenciju Kamerunca Geremija.

Premiership, 2. kolo:

Liverpool - Middlesbrough 2:1 (Pogatetz 85-ag, Gerrard 90 / Mido 70)

West Bromwich Albion - Everton 1:2 (Bednar 89-11m / Osman 65, Yakubu 76)

Newcastle - Bolton 1:0 (Owen 71)

Blackburn - Hull City 1:1 (Roberts 38 / Garcia 40)

Stoke - Aston Villa 3:2 (Lawrence 30-11m, Fuller 81, Sidibe 90 / Carew 63, Laursen 83)

Tottenham - Sunderland 1:2 (Jenas 73 / Richardson 55, Cisse 82)