Trener Milanovih juniora o Hajdukovim navijačima: Moji igrači to još nisu doživjeli

JUNIORI Hajduka izborili su finale Lige prvaka mladih pobijedivši u Ženevi Milan 3:1. Za titulu europskog juniorskog prvaka igrat će u ponedjeljak protiv nizozemskog AZ Alkmaara, također u Ženevi, a tada se na tribinama očekuje i više od 5000 Hajdukovih navijača, koliko ih je bilo na polufinalu.

Oni su svakako bili jedan od razloga za prevagu, što je priznao i trener Milanovih juniora, nekadašnji bek Rossonera Ignazio Abate, rekavši da se njegovi igrači još nikad nisu susreli s takvim navijačima.

Poželio sreću Hajduku u finalu

"To je nogomet. U prvih smo 25 minuta bili vrlo zbijeni. Moji igrači su se prvi put susreli s ovakvim navijačima, ali bez obzira na to, u prvom je poluvremenu to bio izjednačen dvoboj. Dosta smo bolje otvorili drugi dio, ali kad smo igrali najbolje, primili smo gol.

Reagirali smo dobro nakon toga, stvarali šanse, ali smo onda primili i drugi gol. Čestitam Hajduku i želim im sreću u finalu", rekao je Abate, koji je većinu karijere proveo u Milanu i osvojio naslov prvaka 2011. godine.