HRVATSKA BEZ MEDALJE Moćni Francuzi slavili pred krcatom Arenom

HRVATSKA je s 27:30 (13:19) izgubila od Francuske pred punim tribinama zagrebačke Arene i ispala s rukometnog Eura!

Pobjedom Norveške protiv Švedske u ranijem susretu, Hrvatskoj je protiv Francuske i remi bio dovoljan za prolaz u polufinale, no već na poluvremenu je bilo jasno da će i to biti nemoguća misija. Francuska je u prvih pola sata zabila čak 19 golova Hrvatskoj i na odmor otišla sa šest golova prednosti. Poraz je još teži kad znamo da je francuski izbornik Didier Dinart većim dijelom prvog poluvremena odmarao svoje glavne igrače Nikolu Karabatića i Luca Abaloa.

Hrvatska je dobro krenula, golovima Cindrića i Štrleka preuzela je vodstvo na otvaranju, ali Francuska je ubrzo preuzela kontrolu. Nakon uvodnih 10 minuta Mamić i Čupić su zabili za 7:6, a onda je uslijedio prvi veliki bijeg Francuza na +3 golovima Mahea, Karabatića i Giugoua. Čupić, Mamić i Štrlek držali su Hrvatsku u igri, a onda je Remili s tri gola zaredom odveo goste na 10:14 pet minuta do kraja prvog dijela. Lino Červar nije uspio ni time-outom probuditi igrače, a Francuska je do poluvremena nastavila povećavati prednost sve do 13:19.

Hrvatska izgubila osam lopti i pomogla Francuzima u prvom poluvremenu

Kobne su bile tehničke pogreške u napadu i to u situacijama kada s druge strane nije bilo vratara. Hrvatska je u prvom poluvremenu izgubila čak osam lopti, a barem pet takvih situacija Francuska je kaznila pogotkom u praznu mrežu. Usto su Francuzi jednako toliko puta nakon primljenog pogotka odigrali "brzi centar" i za manje od pet sekundi uzvratili svojim golom.

Ivan Stevanović na golu Hrvatske nije pokazao formu kao protiv Norveške, Francuskoj je u prvih 30 minuta uspio obraniti samo jednu loptu, pa ga je pred kraj poluvremena zamijenio Mirko Alilović koji je u nastavku oduševio s par sjajnih reakcija i omogućio Hrvatskoj veliki povratak.

Alilovićeve obrane iskoristili su Mamić i Štrlek, koji su uz pomoć golova Stepančića, Čupića i Mandalinića smanjili zaostatak Hrvatske na samo tri gola 10 minuta prije kraja susreta. Marko Kopljar i Čupić donijeli su Hrvatskoj i 24:26 te najavili novu dramatičnu završnicu, a Luka Cindrić je sedam minuta do kraja zabio za 25:26.

Štrlek i Remili najbolji

Hrvatska je posljednju priliku za povratak propustila kada nije realizirala dugi napad u 57. minuti kod rezultata 26:28. Na kraju tog napada je Marko Kopljar morao pucati pod prijetnjom pasivnog napada, no njegov šut zaustavio je Gerard. Sljedeći francuski napad iskoristio je Luka Karabatić i povratka više nije bilo.

Manuel Štrlek je sa šest golova bio najefikasniji u sastavu Hrvatske, po pet su dodali Ivan Čupić i Marko Mamić, dok su Francusku predvodili Nedim Remili sa šest i Kentin Mahe s pet pogodaka.

Francuska je s maksimalnih 10 bodova osvojila prvo mjesto u skupini te će u polufinalu u petak igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz skupine II Španjolske, dok će u drugom polufinalu igrati Danska i Švedska.

Hrvatska će u petak od 16 sati igrati za peto mjesto protiv Češke.

HRVATSKA - FRANCUSKA  27:30

Tijek susreta
:

KRAJ

60` U zadnjim sekundama zabio je Mahe i riješio pitanje pobjednika...

59` MARINO MARIĆ ZABIJA ZA 27:29!

58` GOL FRANCUSKE! Luka Karabatić zabija za novih +3...

57` Kopljarov šut iz daljine zapeo je na nozi golmana.

56` Luka Karabatić zabija za +3 Francuskom, a Kopljar opet smanjuje zaostatak, 26:28.

53` Lagarde pogađa na drugoj strani s devet metara, a dobar pokušaj Željka Muse iz blizine skinuo je francuski vratar.

53` GOL LUKE CINDRIĆA! Hrvatska na samo gol zaostatka, 25:26!

52` Francuska je promašila, a brza kontra Hrvatske zaustavljena je prekršajem za 7 metara. ČUPIĆ ZABIJA ZA 24:26! Čeka nas nova drama u zadnjim minutama.

52` Marko Kopljar zabija za 23:26!

49` Karabatić pogađa na drugoj strani, Francuska opet ima sigurnu prednost.

49` Štrleeeek! Zabio je za 22:25 i doveo Hrvatsku na tri gola zaostatka!

48` Stipe Mandalinić dobio je priliku i odmah zabio!

48` Više od pet minuta niti jedna momčad nije zabila niti gol.

44` Bravo, Mirko! Alilović je skinuo još jedan šut, ali Hrvatska bezveze gubi još jednu loptu u izglednoj situaciji za novi gol.

43` Ipak ništa od povratka... Remili zabija za 20:25

42` Štrlek smanjuje na samo 4 gola razlike!

42` Remili zabija novi gol, a Kopljar vraća na pet razlike, 19:24

41` Karabatić je zaustavio Mamića prekršajem, a Čupić iz sedmerca zabija za 18:23

40` Blokiran je šut Luke Stepančića, a na drugoj strani Abalo zabija za 17:23

38` Čupić je smanjio na pet razlike, a Guigou konačno promašio

37` Nikola Karabatić pogađa s 9 metara za 16:22

36` Guigou pogađa za 15:21, a Luka Stepančić zabija svoj prvi gol na utakmici

35` Alilović je skinuo još jedan šut Francuzima, ali Musa je zaradio isključenje

34` TOOOO! Alilović je sjajno obranio šut Clairea, a Marko Mamić zabio za 15:20!

33` Francuska je u par sekundi vratila vodstvo, Remili zabija za 14:20

33` Tek nakon dvije minute igre u nastavku pada prvi gol, Marko Mamić zabija svoj četvrti za 14:19

31` Počelo je drugo poluvrijeme

POLUVRIJEME

30` Marino Marić je skrivio sedmerac, a Mahe zabio za 13:19 na kraju poluvremena

29` Marko Kopljar je zabio za Hrvatsku, 13:18

28` Porte zabija za 12:17, a Guigou još jedan brzi gol za najveću prednost Francuske do sada, 12:18!

26` Štrlek smanjuje, ali Mahe iz sedmerca vraća na +4

24` Francuska je u seriji, Remili je zabio Hrvatskoj čak tri gola u samo tri minute! Mamić je smanjio na 11:14!

20` Lagarde je uzvratio, Štrlek smanjio na gol zaostatka, ali Dipanda munjevitom akcijom zabija za 10:12

18` Čupić je smanjio, udarac Mahea je obranjen, a Marko Mamić ekspresno zabija za 9:10! Hrvatska je opet u igri!

17` Nije dobro... Francuska ima tri gola prednosti, Giugou zabija za 7:10!

15` Karabatić odvodi Francuze na novih +2!

14` Francuska je opet u vodstvu, Mahe zabija za 7:8.

13` Stevanović je obranio šut Sorhaindoa sa šest metara, obranjen je i Cindrićev pokušaj na drugoj strani, a onda je Giugou zabio za 7:7.

11` Nakon minute igre Mem je Francuskoj donio novo izjednačenje, ali Manuel Štrlek u sljedećem napadu zabija za 7:6.

10` HRVATSKA JE VRATILA VODSTVO! Ivan Čupić iz blizine je zabio za 6:5

9` GOOOL! Marko Mamić izjednačio je na 5:5!

8` Dipanda odvodi Francusku na +2, ali srećom po Hrvatsku, Marino Marić sa šest metara pogađa za 4:5.

6` Francuska je preokrenula! Dika Mem zabija za 3:4!

4` Kentin Mahe s 9 metara zabija za 2:2, ali Cindrić vraća vodstvo Hrvatskoj nakon brze kontre!

3` GOL! Manuel Štrlek skače s krila i zabija za 2:1!

2` Francuzi su odmah odgovorili preko Sorhaindoa koji zabija za 1:1

2` Nakon minute i 15 sekundi igre pao je prvi gol, Luka Cindrić zabio je za vodstvo Hrvatske!

1` Počela je utakmica!

UOČI UTAKMICE

Šaljite nam videa i svoje navijačke fotke na desk@index.hr i Facebook stranicu Index Sport.

21:25 IGRAČI SU NA PARKETU. KREĆEMO!

20:05 Pogledajte atmosferu ispred Arene

20:00  Francuski rukometaši izašli su na zagrijavanje, a pune tribine zagrebačke Arene dočekale su ih zvižducima.

19:50
Norveška je pobijedila Švedsku u ranijoj utakmici s 28:25, što ide na ruku Hrvatskoj!

Hrvatska će proći u polufinale remijem ili pobjedom protiv aktualnih svjetskih prvaka koji su već osigurali plasman u završnicu.

19:35 Lino Červar izveo je igrače na posljednje zagrijavanje.

19:25 Hrvatska će protiv Francuske istrčati u crvenim dresovima

19:20 Evo kako je iskusni Igor Vori najavio okršaj s najdražim suparnikom

KAKO DO POLUFINALA?

Hrvatska će se plasirati među četiri najbolje reprezentacije Europskog prvenstva ako u posljednjem kolu u srijedu u Areni pobijedi Francusku ili odigra neriješeno. U jednom slučaju bio bi dovoljan remi ili bilo kakva pobjeda, a u drugom pobjeda od najmanje dva ili tri gola razlike.

Hrvatska mora pobijediti s najmanje dva razlike ako u toj pobjedi zabije najmanje 22 gola, a s tri razlike ako zabije manje od 22 gola. Tada bi imala, ako Švedska pobijedi Norvešku, isti broj bodova kao Švedska, ali i bolju gol-razliku od nje u trokutu s Francuzima.

Ako u posljednjem kolu Norveška pobijedi Švedsku, onda će Hrvatskoj kasnije trebati neriješeno ili bilo kakva pobjeda protiv svjetskih prvaka. Ako Norveška i Švedska odigraju neriješeno, Hrvatskoj treba bilo kakva pobjeda.

U dosadašnje 24 međusobne utakmice hrvatski rukometaši slavili su samo u njih osam.

19:00 Hrvatski navijači već pune tribine, a do utakmice ima još sati pol vremena.

18:40 Hrvatski rukometaši stigli su u dvoranu.

18:00 Hoće li se dogoditi čudo? > UTAKMICA ODLUKE ZA HRVATSKU? Može proći dalje već nakon okršaja Švedske i Norveške

17:50 Napadač hrvatske nogometne vrste Mario Mandžukić upravo je poželio sreću rukometnoj reprezentaciji

17:40 Evo kako je sudar s Francuskom najavio ozlijeđeni hrvatski kapetan Domagoj Duvnjak, koji će zbog ozljede navijati s klupe. > Duvnjak: Moramo pobijediti Francuze, dat ćemo sve da se odužimo navijačima

17:35 S Eura su upravo ispale Slovenija i Srbija.

> SLOVENIJA ISPALA S EURA U drami sa Češkom nitko nije slavio (26:26)

> Srbija se novim porazom oprostila od Eura

17:15  I OVA JE OPCIJA MOGUĆA U RASPLETU RUKOMETNOG EURA > O sudbini Hrvatske može odlučivati ždrijeb

16:50 Poruke podrške rukometašima opet stižu sa svih strana, evo kako su im sreću poželjeli nogometaši Rijeke.

15:00 I Francuzi se zagrijavaju...

14:00 Hrvatska je odradila posljednji trening pred ključnu utakmicu Eura.

13:10 Najbolji francuski rukometaš Nikola Karabatić najavio je dvoboj s Hrvatima te izabranicima Line Červara predao ulogu favorita. >Nikola Karabatić: Hrvatska je veliki favorit protiv Francuske.

13:00 Ulaznice za večerašnji susret su već odavno rasprodane, a na crnom tržištu dosežu cijene do vrtoglavih osam tisuća kuna.

12:30 Luka Stepančić o Francuzima  >Stepančić: Francuze ne zanima protiv koga igraju, oni uvijek idu na glavu

11.40 Blaženko Lacković, svjetski i olimpijski prvak, za Index najavljuje rukometni klasik Hrvatske i Francuske.

11:20 Hrvatska godinama veliki rival s Francuzima, njihov dvoboj se uvijek prati s posebnom pažnjom, kao i veliki nogometni derbi između Reala i Barcelone. No, Hrvatska u najvažnijim utakmicama redovno je gubila protiv moćnih Francuza. >TADA JE STVOREN KOMPLEKS Turnir na kojem je počela dominacija Karabatićeve Francuske nad Hrvatskom

10:30 Hrvatska je posljednju utakmicu protiv Francuza na domaćem terenu igrala 2009. godine u finalu Svjetskog prvenstva. Francuzi su tad u Areni slavili s 24:19 i uzeli Hrvatima zlato pred 15 tisuća domaćih navijača.

10:20 Hrvatski rukometni savez oglasio se na Instagramu uz poruku: "Tražimo prolaz u polufinale protiv Francuske, od 20:30 glasno navijamo."

10:00 Francuska  je sprema za veliki dvoboj protiv Hrvatske u zagrebačkoj Areni, a utakmicu je najavio mlađi brat Karabatić, Luka >Luka Karabatić: Danas, kaos! Svi su protiv nas u Hrvatskoj

09:30 Trener vratara Vlado Šola i desni vanjski reprezentacije Luka Stepančić najavili su večerašnji rukometni klasik na konferenciji za medije. Pogledajte što su rekli o Francuzima.

09:00  Izaberite vašu idealnu momčad protiv Francuza >KAKO IH NAPASTI? Izaberi udarnu sedmorku protiv Francuske

08:00 Susret je za Index najavio čovjek koji na terenu nikada nije izgubio utakmicu od Francuza, Nikša Kaleb. >Nikša Kaleb: Protiv Francuske moraju igrati muškarci.