Vancouver na krilima olimpijskog trijumfa slavio u Detroitu

HOKEJAŠI Vancouver Canucksa pobijedili su na gostovanju u Detroitu domaće Red Wingse 6:3 u dvoboju NHL lige igranom u srijedu. Kanadski reprezentativni golman gostiju Roberto Luongo obranio je 28 udaraca, a američki je reprezentativac s Olimpijskih igara Ryan Kesler zabio dva gola za pobjedničku momčad iz olimpijskog grada. Najbolji Vancouverovi igrači, švedski blizanci Daniel i Henrik Sedin, ostvarili su po tri asistencije.

Čak 45 sekundi stajaćih ovacija dobio je najbolji igrač olimpijskog turnira, američki golman Ryan Miller, uoči svog prvog postolimpijskog nastupa za Buffalo Sabrese. Obranio je čak 37 udaraca, no njegova je momčad svejedno pala na svom ledu od najbolje momčadi lige u ovom trenutku, Washington Capitalsa. Bilo je 3:1 za goste, a ključni je gol zabio odlični branič Mike Green pogodivši za 2:1 u trećoj četvrtini. Treći su gol gosti zabili u praznu mrežu.

Colorado Avalanchei prekinuli su domaću pobjedničku seriju Anaheim Ducksa od 11 utakmica slavivši u Kaliforniji 4:3. Gol odluke postigao je u osmoj minuti treće trećine mladi centar Matt Duchene, treći izbor prošloljetnog drafta. Petu su pobjedu u šest posljednjih nastupa izborili Chicago Blackhawksi, ponajbolja momčad Zapada. U svojoj su dvorani bili bolji od najlošijeg sastava lige, Edmonton Oilersa, 5:2. Patrick Kane dva je puta asistirao suigračima za pogodak. Strijelci su, među ostalima, bili kanadski olimpijski reprezentativac Jonathan Toews, odnosno slovački Marian Hossa.