Velika noć slavonske odbojke: Vukovarke i Osječani osvojili Kup!

ODBOJKAŠICE Vukovara i odbojkaši osječke Murse pobjednici su Kupa Hrvatske za 2011. godinu.

Pred više od 1000 gledatelja u dvorani Gradski vrt Osječani su s 3:0 (28:26, 25:20, 25:17) pobijedili Mladost Marina Kaštela i tako stigli do svog prvog Kupa.

Iako su Kaštelani s 8:0 otvorili prvi set, igrači Murse počeli su pomalo sustizati njihovu prednost da bi u ludoj završnici poveli 1:0. Cijela druga dionica prošla je u izjednačoj borbi, da si Osječani u finišu dodali gas i stigli nadomak velikog uspjeha. Na krilima publike Mursa je odigrala sjajan treći set i osigurala pokal ostavivši goste na samo 17 poena.

Vukovarke su stigle do drugog uzastopnog Kupa, a njihovo je ostvarenje posebno važno jer je ostvareno u gostima kod najvećih konkurentica, Riječanki.

Vukovar je slavio s 3:0 (25:22, 26:24, 25:23), a u sva tri seta okršaja naših najboljih ekipa bilo je napeto do samog kraja. Svi su otišli na stranu Vukovarki, koje su pobjedu na Trsatu proslavile sa svojim vjernim navijačima.