Velika pobjeda: Čudesni Vujović i sjajni Slovenci među osam najboljih na svijetu

JEDAN od najvećih rukometaša svih vremena, legendarni Veselin Vujović, odveo je reprezentaciju Slovenije u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Slovenija je rezultatom 32:26 pobijedila reprezentaciju Rusije i izborila je tako nastup među osam najboljih na svijetu.

Rusija je na poluvremenu imala prednost 15:13, ali su Slovenci furioznim početkom drugog poluvremena ugrabili vodstvo koje do kraja susreta nisu ispuštali.

Darko Cingesar sa šest i Gašper Marguč s pet golova predvodili su Sloveniju, a Danil Šiškarev i Aleksandr Dereven sa po pet pogodaka Rusiju.

Vujo i Slovenci će prolaz u polufinale tražiti protiv boljeg iz susreta Njemačka – Katar koji je na rasporedu u nedjelju.