Verona izbacila Chievo nakon penala u Kupu, legendarni Pellissier tragičar

SIMPATIČNI derbi Verone u šesnaestini finala Kupa Italije pripao je istoimenoj Veroni, koja je eliminirala Chievo nakon penala 5:4 i osigurala susret s Milanom u četvrtfinalu natjecanja.

Službeni domaćini poveli su u 8. preko kapetana Sergija Pellissiera...

... ali je Verona izjednačila golom Mohameda Salima Faresa u 34. minuti. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a isti rezultat ostao je i poslije produžetaka, pa su penali odlučili pobjednika.

Svi su uspjeli pogoditi, a jedini penal promašio je legendarni Pellissier, čiji je udarac s bijele točke obranio vratar Marco Silvestri.

Bila je to sedma pobjeda Verone u gradskim derbijima, a do sada je sedam puta izgubila, dok je u pet utakmica bilo neodlučeno.

U osminu finala će i Sassuolo, koji je golom Mattea Politana u 93. minuti srušio Bari (2:1), pa će se za četvrtfinale natjecanja boriti s Atalantom.