Verstappen pobijedio deveti put zaredom, 18-godišnjak u Ferrariju osvojio bodove

AKTUALNI svjetski prvak u Formuli 1 Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) slavio je na utrci za Veliku nagradu Saudijske Arabije.

Verstappen, koji je slavio i u prvoj utrci sezone, uvjerljivo je pobijedio ispred momčadskog kolege Sergija Pereza. Treće mjesto osvojio je Ferrarijev Charles Leclerc. Verstappenu je to deveta pobjeda zaredom, sada je jednu pobjedu udaljen od rekorda. Bod za najbrži krug osvojio je Leclerc u zadnjem krugu.

Oliver Bearman, 18-godišnji britanski vozač, debitirao je u Formuli 1 zamijenivši bolesnog Carlosa Sainza u Ferrariju. Treći najmlađi vozač u povijesti natjecanja i najmlađi ikad Ferrarijev završio je na sedmom mjestu.

Grafika: Sofascore