FORMULA 1

Verstappen slavio u Brazilu. Hamilton i Albon se sudarili u posljednjem krugu

MAX VERSTAPPEN iz Red Bulla pobijedio je na F1 Velikoj nagradi Brazila, pretposljednjoj utrci sezone Formule 1, održanoj na stazi Interlagos.

Drugo mjesto osvojio je Francuz Pierre Gasly (Toro Rosso), koji se prvi put u karijeri popeo na pobjedničko postolje, dok je treći bio svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton (Mercedes). Hamilton se u zadnjem krugu sudario s Red Bullom Alexa Albona pa je propala šansa za prvi tajlandski podij u povijesti.

Finac Valtteri Bottas (Mercedes), drugi u ukupnom poretku, utrku nije završio zbog kvara, a puno gore su prošli vozači Ferrarija Monežanin Charles Leclerc i Nijemac Sebastian Vettel, koji su se četiri kruga prije kraja međusobno sudarili i ostali bez plasmana. Njihov sudar u potpunosti je iskoristio Verstappen, koji je sada treći s 260 bodova, Leclerc je ostao na 249, a Vettel na 230 bodova.

Zadnja utrka sezone je za 14 dana u Abu Dabiju.