Video - NHL: Columbus se osvetio Pittsburghu, Tampa potopljena kod kuće

TRI ponajbolje momčadi Istočne konferencije u NHL ligi, Tampa Bay, Pittsburgh i Washington, u utorak su redom upisivale poraze, i to na domaćem ledu.

Tampa Bay je primila čak sedam pogodaka i na kraju izgubila od Buffala 7:4. Zanimljivo, ali na ulasku u zadnjih 20 minuta je Tampa Bay vodila 3:2, no u zadnjoj trećini su primili čak pet pogodaka i to unutar - devet minuta! Seriju je zaokružio dvostruki strijelac Drew Stafford koji je zaslužan za preoblikovanje rezultata iz 5:3 u 7:3 čime je isparila bilo kakva mogućnost da se domaćin veseli u tom ogledu.

Posljednji put kada su gostovali kod Pittsburgha, a bilo je to početkom prosinca, hokejaši Columbusa su lako izgubili utakmicu sa 7:2. Tada je Pittsburgh predvodio Sydney Crosby s dva pogotka, no danas je Crosby, kao i druga zvijezda Pittsburgha Malkin ozlijeđen i scenarij je na kraju bio potpuno drugačiji. Columbus je slavio s 4:1. Igrač utakmice bio je njihov vratar Steve Mason sa čak 32 obrane.

Na utakmici Washingtona i San Josea nije bilo pogodaka tijekom više od pola sata igre, a onda su pobjednika odlučili strijelci za San Jose Logan Couture i Dan Boyle. No, i na tom je ogledu igrač utakmice bio vratar, onaj San Josea Anttie Niemi, koji je drugu utakmice zaredom izborio "shutout", ogled bez primljenog gola.

NHL liga, utorak:

New Jersey - Carolina 3:2 (nakon produžetka)

9. Los Angeles 60, 53

10. Minnesota 59, 52