Video - Osam golova u ludom derbiju: Inter s igračem više slomio Romu

U DERBIJU kola Serije A Inter je sa 5:3 pobijedio Romu i prestigao je na ljestvici zauzevši treće mjesto. Roma je pala na sedmu poziciju. Treneru "Vučice" Claudiju Ranieriju nedostajao je kapetan Francesco Totti, a od 63. minute imao je i igrača manje na terenu nakon isključenja Nicole Burdissa, bivšeg igrača Intera.

Bila je to prva pobjeda Intera protiv Rome na San Siru u prvenstvenoj utakmici nakon 2005. godine. Ukupno pet ligaških utakmica u nizu Roma nije izgubila na gostovanju kod Intera. U tom periodu, bez utakmica u Kupu i Superkupu, ubilježili su dvije pobjede i tri remija.

Susret je Roma igrala bez Francesca Tottija, Davida Pizarra, Adriana i Philippea Mexesa, dok su Interu nedostajali Dejan Stanković, MacDonald Mariga, Lucio, Luca Castellazzi, Walter Samuel i Cristian Chivu.

Odlični Julio Cesar spašavao Inter, Burdisso pocrvenio

Inter je poveo već u 3. minuti golom Sneijdera, a Rimljani su izjednačili u 13. preko Simplicija. Eto'o je u 35. povisio na 2:1 i pri tom se rezultatu otišlo na odmor. Treba dodati da je Roma u nekim trenucima bila bolja od domaćina, a samo su nevjerojatne reakcije Julia Cesara spasile Inter od pogotka. U 17. minuti čak je tri uzastopna udarca rimskih igrača obranio brazilski vratar.

U 63. minuti isključen je Burdisso zbog prekršaja nad , a sudac je dosudio penal za Inter iz kojega je za 3:1 zabio Eto`o. Ranieri je reagirao izmjenama, ali prvi je do novog pogotka stigao aktualni prvak. Thiago Motta je na asistenciju Eto`a zabio za 4:1 i činilo se kako više ništa ne može spasiti Romu.

No, samo četiri minute kasnije Mirko Vučinić je smanjio na 4:2, a u 81. je Loria, koji je zamijenio Meneza, postavio 4:3. Gosti su pokušali doći do izjednačenja, otvorili su se i jurnuli po pogodak, ali s igračem više Inter ih je stisnuo i pogodak Cambiassa u posljednjoj minuti utakmice zapečatio je pobjedu "nerazzura".

Serie A, 24. kolo:

Inter – Roma 5:3 (Sneijder 3, Eto´o 35, 63-11m, Motta 71, Cambiasso 90 / Simplicio 13, Vučinić 75, Loria 80)

Bologna – Catania 1:0 (Portanova 41)

Brescia – Bari 2:0 (Diamanti 17-11m, Caracciolo 90)

Genoa – Milan 1:1 (Flores 45 / Pato 29)

Lazio – Chievo 1:1 (Hernanes 45 / Cesar 64)

Lecce – Palermo 2:4 (Giacomazzi 17, Jeda 50 / Miccoli 36, Pastore 57, Hernandez 60, Iličić 62)

Napoli – Cesena 2:0 (Cavani 13, Sosa 90)

Parma – Fiorentina 1:1 (Amauri 15 / D'Agostino 49-11m)