NAPADAČ Arsenala Emmanuel Adebayor zabio je jedini gol na utakmici 1. kola skupine 1 afričkih kvalifikacija za SP, koji je njegovom Togu u Accri donio 1:0 pobjedu nad Kamerunom.

Iako je za Arsenal propustio posljednjih nekoliko utakmica radi ozljede zadnje lože, Adebayor je Togu donio sva tri boda udarcem s oko desetak metara u lijevi donji kut nakon što se uspio odhrvati naletima protivničkih obrambenih igrača.

Dvoboj se igrao u glavnom gradu Gane jer Togo ima zabranu organiziranja domaćih utakmica zbog navijačkih nereda u Bamaku, i to u dvoboju s Malijem u prvoj rundi kvalifikacija.

Od ostalih utakmica spomenimo i remi 1-1 Sudana i Malija u Omdurmanu. Mali je poveo golom Sevillinog napadača Frederica Kanoutea u 19. minuti, dok je pet minuta poslije konačan rezultat postavio Mudathir El Tahir.

Kanouteu je to bio 18. gol za reprezentaciju u 53. nastupu.