VIDEO Athletic Bilbao slavio u Madridu. Grubi start Griezmanna prošao bez kazne

NOGOMETAŠI Athletic Bilbaa stekli su pogodak prednosti u prvom polufinalnom ogledu španjolskog Kupa kralja. U gostima su u Madridu pobijedili Atletico 1:0, a uzvrtna utakmica se igra u Bilbau 29. veljače. U utorak su prvu polufinalnu utakmicu odigrali Mallorca i Real Sociedad, a dvoboj je završio bez pogodaka.

Veliki gol prednosti prije uzvrata na domaćem San Mames stadionu Athletic je osigurao golom u 25. minuti, kada je Alex Berenguer bio miran i precizan kod izvođenja kaznenog udarca. Premda je Atletico do kraja napadao te pokušao kreirati preokret ili barem izjednačiti, Baskijci su odbili sve napade i proslavili veliku pobjedu.

Utakmicu je obilježila i situacija u 42. minuti kada je Antoine Griezmann grubo startao na Oihana Sanceta. Nevjerojatno je da je prošao bez žutog kartona u toj situaciji što je utakmicu odvelo u vlo nervozne vode. Atletico je inače ove sezone u La Ligi bio sjajan domaćin te je u 12 utakmica ostvario jedanaest pobjeda i samo jedan neodlučeni rezultat.

GOL S UTAKMICE I NEKAŽNJEN GRUBI START GRIEZMANNA MOŽETE POGLEDATI OVDJE.